HAKİYAN ÖZTEKİN

HAKİYAN ÖZTEKİN

KÖŞE BAŞI
[email protected]

Yeni Bir Ses

03 Aralık 2021 - 09:30

28/Kasım/2021 Pazar günü Demokrat Parti  İzmir İl Başkanlığı 15. Olağan Kongresini yaparak yeni il başkanını seçti. Kongreye katılım oldukça yoğun ve canlıydı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt kongreye katılım göstererek konuşma yaptılar. Demokrat Parti’ye gönül verenler oldukça heyecanlı ve coşkuluydu. Yapılan oylama sonucu Serdar Faralyalı il başkanlığına seçildi.
Serdar Faralyalı  eski Doğru Yol Partisi İzmir Milletvekili ve eski  Enerji Bakanı Ersin Faralyalı’nın oğlu, genç bir iş insanı ve siyasetçi. Harika bir eğitim ve başarılı bir mesleki kariyer sahibi. Kongre konuşmasında İzmir siyasetine farklı bir hava getireceğinin sinyallerini verdi. Mevcudun değil yeni bir siyasetin temsilcisi olacağını, yeniliklere ve gençliğe yönelik farklı bir yol izleyeceğine ilişkin düşüncelerini cümlelerinin arasına özenle serpiştirdi.

      Sayın Faralyalı ile birkaç toplantıda biraraya geldik, bir defa da birebir görüşmemizde kendisini  daha yakından tanıma şansı buldum. En önemli özelliği farklı bir siyaset benimseyeceğine ve mevcut siyasetin dışında farklı söylemler ve eylemlere imza atacağını korkusuzca ve açık sözlü olarak net bir biçimde söylemesi. Kendi ifadesiyle ben ve ailem bu topraklarda doğduk ve yetiştik, aile ve toplum olarak uzlaşmacı, huzur veren, ayrıştırmayan, gençleri önceleyen ve kucaklayan, genç beyinlerin müthiş düşüncelerine önem vermemiz gerekiyor demekte. Nezaketin, iyi niyetin, saygının, alçakgönüllüğün bu ülkede enayilik sayılmasına, bunun yanında açgözlülüğün, hoyratlığın delikanlılık görülmesine isyanımız var diyor.Açık ve net olarak şunu söylüyor Faralyalı; biz bu topraklarda doğduk, ülkemizi seviyoruz ve bize verdiği fırsatlar için borçluyuz ama bugün birileri bize yerli ve milli değilsiniz dediğinde bu bizim kanımıza dokunuyor ve bunu kabul etmiyoruz diyor. Mevcut siyaseti takip etmek istemediğini, çağa ve bilime ayak uydurmak gerektiğinin ısrarla altını çiziyor. Geçmişten günümüze tümfikir ve görüşlere önem verip özenle dinlerken, mutlaka gelecek günleri yapılandıracak genç neslin görüşlerinin öncelenmesi gerektiğini, kendinin bunu başarmak için yola çıktığının altını kalın çizgilerle doldurarak belirtiyor. Onun için gençler siyasetin ve özellikle kendi il başkanlığında İzmir’de oluşturmak istediği genç ve dinamik düşüncenin, modelin olmazsa olmazı. Bu modelin İzmir’den yakılan bir meşale olacağını düşünüyor ve bunun tüm ülkeye yayılmasının önünü açmak istiyor. Yapılacak bu uygulamayı da gelecek nesile olan görevimiz, aynı zamanda ülkenin kurucu felsefesine ve o felsefenin yaşatılıp ileriye taşınması için mücadele etmiş olan büyük dava insanlarına da borcumuz diye niteliyor.
Genç, pozitif, enerjik ve umulmadık fikirleri anındaortaya koyan bir il başkanı var İzmir’de Demokrat Parti’nin. Özellikle gençlerin bu yeni il başkanını özenle takip etmelerini istiyorum ve inanıyorum ki Faralyalı’da onlara ulaşmak için var gücüyle çalışacaktır.

     Dolayısıyla İzmir siyaset arenasında yer alan bütün siyasi partilerin Demokrat Parti’nin yeni il başkanını mutlaka izlemesi ve gözönünde bulundurması yerinde olacaktır. Her an umulmadık bir şekilde altın golü atarak maçı çevirecek bir yapıya sahip Serdar Faralyalı.

Sözlerime son verirken sayın Serdar Faralyalı ve il yönetimine başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum