Uzman Terapist Kürşat Şahin Yıldırımer

Uzman Terapist Kürşat Şahin Yıldırımer

PEKİ SONRA

Hakkında

KÜRŞAT ŞAHİN YILDIRIMER Sosyoloji mezunu olup Sosyal Psikoloji ve Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yapmıştır. UNIVERSITY OF NORTHWEST’de halen Klinik Psikoloji alanında Doktora yapmakta olup, Kürşat Şahin YILDIRIMER’in vermiş olduğu tüm eğitimler ve uygulamalar Türkiye Psikologlar Federasyon Yönetim Kurulunun 17/05/2021 tarih ve 2021/010 sayılı kararı ile akredite edilip onaylanmıştır.

Refleksoloji eğitimini ilk olarak İngiltere’de almıştır. MEB & Gençlik ve Spor Bakanlığı onaylı “Anatomi, Fizyoloji ve Refleksoloji ” konulu sertifikaya ve ayrıca St Clements University ve University of Northwest tarafından akredite edilmiş “ Klinik Refleksoloji ve Nefes Terapisi ” konulu uluslararası resmi geçerliliği olan eğitim sertifikalarına sahip olup, 2010 yılından itibaren mesleğini uygulamaktadır.

Mevcut bilgilerini geliştirmek ve daha ileriye taşımak için; Aile Psikolojisi, Evlilik ve Çift Terapisi, Hipnoz, EMDR alanlarında Türkiye Psikologlar Federasyonu tarafından onaylanmış sertifikaları bulunmaktadır.

Ayrıca; Gedik Üniversitesi’den Hücum Terapisi, Bilişsel Davranışcı Terapi, Cinsel Terapi, Aile Danışmanlığı, EMDR uygulayıcı eğitim sertifikalarına sahiptir.

“Kadın Psikolojisi, Taklitçilik, Klinik Psikoloji ve Mutluluk” üzerine yazdığı makaleler için Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği tarafından başarı belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Eğitim ve gelişimin bitmeyen bir süreç olduğuna inanarak mesleksel gelişimleri takip etmekte; alanıyla ilgili sempozyum, seminer ve eğitimlere katılmakta ve değişiklikleri araştırmaktadır.

Üniversite, sosyal yardımlaşma ve dayanışma kulüp ve derneklere ait onur ve teşekkür belgeleri ile plaketlere sahiptir ve çok sayıda internet haber gazetelerinde köşe yazıları mevcuttur.

Ayrıca İzmir Lions Kulübü başkanlığında yürütülen “ Engelli Çocuk Kalmasın” projesine Refleksoloji çalışmaları ve Şiddet Mağduru Kadınlara CHP Bayraklı İlçe Örgütü Başkanlığınca yürütülen projelerde gönüllü olarak Psikolojik destek çalışmaları bulunmaktadır.